Dzisiejsza uroczystość i msza na Błyszczu odwołana. Ze względu na niekorzystne warunki pogodowe uroczystości zostały przeniesione do Krościenka nad Dunajcem. Msza święta na górze Błyszcz odbędzie się w innym terminie.

Przekazanie Orderu przez Pana Prezydenta odbędzie się w Centrum Ekologii Integralnej o godzinie 12:30 w obecności imiennie zaproszonych gości.

Msza odbędzie się  o godzenie  14:00  w kościele parafialnym pw. Dobrego Pasterza ( kościół górny) w Krościenku nad Dunajcem. Po Eucharystii będzie możliwość uczestnictwa w  agapie w Centrum Ekologii Integralnej.

W tym roku specjalnym gościem będzie Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzej Duda, który o godz. 13.30 uhonoruje pośmiertnie Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego Orderem Orła Białego.

Prosimy pamiętać o zabraniu ze sobą dowodu tożsamości!

Serdecznie wszystkich zapraszamy i prosimy o dostosowanie się do wszelkich poleceń wydawanych przez Służby.

W ubiegłym roku na Błyszczu odbyła się jubileuszowa uroczystość upamiętniająca 50. rocznicę Eucharystii celebrowanej na tym szczycie przez kard. Karola Wojtyłę, ks. Franciszka Blachnickiego i kilkudziesięciu innych kapłanów dla przeżywających tutaj swój dzień wspólnoty ok. 700 oazowiczów. Na pamiątkę tego wydarzenia górale i oazowicze spotykają się na tej górze w pierwszą niedzielę sierpnia co roku.